Sezen Aksu 2020'yi 'İnsanlık Hali' İle Kapattı!

Oca 02, 2021
Sezen Aksu "Demo 2" projesi kapsamında 'İnsanlık Hali' isimli çalışmasını paylaştı.

İrem Derici Sagopa Kajmer Şarkısı 'Vazgeçtim İnan'ı Yeniden Yorumladı!

Oca 01, 2021
İrem Derici bir Sagopa Kajmer şarkısı olan 'Vazgeçtim İnan'ı pop tarzında yeniden…

Gülben Ergen'den 9 Şarkılık Yeni Albüm: 'Seni Kırmışlar'

Ara 25, 2020
Gülben Ergen’in, 11.inci albümü olan ‘Seni Kırmışlar’ dijital platformlardaki yerini aldı…


Niall Horan Röportajı (One Direction)

One Direction'ın Türkiye'de de çok hayranı var. Yeni Aktüel dergisinden Sebla Koçan; İngiltere'de yaşayan grubun 19 yaşındaki üyesi Niall Horan'la telefonda röportaj yaparak hayranlarının merak ettikleri soruları sordu.


Müzik grubu One Direction'ın Türkiye'de de çok hayranı var. Grup üyesi Horan; Avrupa'da Fransa'dan sonra en kalabalık fan topluluğu olan 'Türk Directioner'ların sorularını yanıtladı ve müjdeyi verdi: Türkiye'de de konser vereceğiz

Ünlü müzik grubu One Direction, şu sıralar 'Take Me Home' adındaki ikinci albümleriyle, tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson'dan oluşan grubun Türkiye'de de çok fazla hayranı var. 'Türk Directioner'lar; Avrupa'da Fransa'dan sonra en kalabalık ikinci fan topluluğu... 300 bine yaklaşan Facebook like'larıyla istatistiklere girmeyi başarmış, epey kalabalık bir topluluk...


Yeni Aktüel dergisinden Sebla Koçan; İngiltere'de yaşayan grubun 19 yaşındaki üyesi Niall Horan'la telefonda röportaj yaparak hayranlarının merak ettikleri soruları sordu. Bu arada grubun menajeri; "Aşık olduğunuz ünlü kim?", "Kız arkadaşınız var mı?", "One Direction'ın anlamı nedir?", "X-Factor'den sonra hayat nasıl gidiyor?", "Birbirinizin en nefret ettiğiniz davranışları neler?","Birbirinizi bir cümlede anlatır mısınız?", "Konser öncesi ne yaparsınız?" gibi soruların sorulmasını istemedi. İşte Niall Horan'ın 'geri kalan' sorulara verdiği yanıtlar:

OKULU BIRAKTIM

Niall nasılsın, neler yapıyorsun şu an?

Bugün medyayla epey haşır neşir haldeyiz, röportajlar verme günümüz. Şu anda da bir e-mail yazıyordum hatta.


Hiç Türkiye'ye geldin mi?

Çok gençken Türkiye'ye tatil için gelmiştim. Oraların havasının çok sıcak olduğunu hatırlıyorum. Ben İrlandalı olduğum için soğuğa daha çok alışkınım.


Türkiye'de bir konser vermeyi düşünüyor musunuz?

Evet, oradaki Türk Directioner'ların ne kadar büyük ve örgütlü olduklarını biliyorum. Kesinlikle gelip çalmak istiyoruz Türkiye'de. Onlar inanılmazlar... Ama ne zaman geleceğimizi bilmiyorum.


Türk hayranlarınızın sizin için Twitter'da yaptıkları TT'lerden, hashtag'lerden, mention'lardan haberdar mısınız?

Tabii ki, hepsini görüyoruz. Ama elbette hepsini birden takip etmek, yanıtlamak zor çünkü sayıca çoklar.


Bu kadar kalabalık bir hayran kitlesine sahip olmak korkutucu mu sizin için?

Tabii, ufak bir kitle olsalardı, her şey bizim için daha konforlu olabilirdi. Açıkçası bazen zor oluyor ama gene de bu işimizin bir parçası, hem de önemli bir parçası. Yani bunun için şikayet etmeye çok hakkımız yok.


Fanlarınızın hangi hareketleri sizi mutlu ediyor?

Aslına bakarsanız ben en çok gelip halimi hatırımı soranları, "Nasılsın?" diyenleri çok seviyorum. Benim yanımda rahat davranmaları çok önemli... Çünkü biz de normal çocuklarız. Bu şan şöhret, bizim yalnızca işimiz. Biz de insanız yani.


Peki, okul hayatın ne durumda? Hem grubu, hem de okulu birlikte yürütmek zor olmuyor mu?

Aslında benim hayatıma One Direction girdiğinden beri okulu bırakmak zorunda kaldım. Kendi isteğimle vazgeçtim.


Okula dönecek misin?

Yıllar içinde değişir mi bu düşüncem bilemiyorum ama planlarım arasında götürebildiğim yere kadar One Direction'ı götürmek var. Yani şu an dönmeyeceğim gibi görünüyor.


OYUNCU OLMAM

One Direction'la aynı kategoride sayabileceğimiz Jonas Brothers, Tokio Hotel gibi gruplar hakkında fikrin nedir?

Joe Jonas'la tanışmıştım. Çok cool bir adamdı ama aramızda samimi bir arkadaşlık ilişkisi yok.


Oyunculuk yapmak ister misin?

Hayır, belki yeteneğim olsaydı zevkli olabilirdi ama şu an konsantre olmak istediğim tek şey müzik.


5 MADDEDE ONE DIRECTION

> One Direction grubunun 19 yaşındaki İrlandalı elemanı Niall Horan, çocukluğundan beri gitar çalıyor. Frank Sinatra, Dean Martin ve Michael Buble'yi çok seviyor. The Eagles, Bon Jovi ve The Script ise favori grupları arasında...

>> Grubun iki senedir turne ve şovlardan kazandıkları para 100 milyon sterlini (yaklaşık 280 milyon TL) buldu. Parayı yeni albümleri 'Take Me Home' ve önümüzdeki sene yayınlanacak üç boyutlu filmleri için harcamakla meşguller.

>>> One Direction, Pepsi ile 11 milyon sterlin (yaklaşık 30.8 milyon TL) değerinde bir reklam kampanyasına imza attı.

>>>> "Aşık olduğunuz ünlü kim?" sorusunun yasaklı sorular içinde yer alma sebebi; Niall'ın 'X Factor' jürisinde de yer alan şarkıcı Demi Lovato ile olan karışık aşk durumları. İkili, aşk dedikodularını reddediyor ve "Sadece arkadaşız" diyor.

>>>>> Grup en son MTV Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Pop Video' dalında ödül kazandı.


KEBABI MİDEYE İNDİRİYORUM

Türk hayranların, senin yemek yemeye çok düşkün olduğunu söylüyor, bu doğru mu?

Evet, çok düşkünüm.


Hiç Türk yemeklerinden tattın mı peki?

Evet, kebapları çok seviyorum. Hatta burada sürekli olarak gittiğim bir yer var. Bir şeyler içmek için dışarı çıkıyorum, sonra da kebapları mideye indiriyorum. Türkiye'ye geldiğimde değişik kebaplar da deneyeceğim.


ŞUAN KIZ ARKADAŞA AYIRACAK ZAMANIM YOK

Bir dergiye "Bir kız bulmaktansa, uyumayı tercih ederim" demişsin... Flört etmek ilgini çekmiyor mu?

Demek istediğim şuydu; o kadar az vaktim var ki, uyumayı tercih ederim. Ne zaman çalışmaya ara versek, ailemle vakit geçirmek isterim. Kalan vaktimi şu an bir kız arkadaş için ayırmam çok zor.

Türk Directioner'lara bir mesajın var mı?

Onlara bu kadar örgütlü, bu kadar aktif oldukları için çok teşekkür ederiz. Umuyorum çok kısa bir zaman içinde onlarla görüşeceğiz. Türkiye'yi çok seviyoruz ve yazdıkları her şeyi görüyoruz, takip ediyoruz.