Pop sanatçısı Murat Dalkılıç, "Yaza Veda Konseri" ile 5 Eylül tarihinde Yalova Barış Manço Açıkhava Tiyatrosu'nda hayranlarıyla buluşuyor...

 

Müzik kariyerine ilk olarak cafe barlarda gitar çalarak başlayan Murat Dalkılıç, çok kısa bir süre içerisinde müthiş bir yol kat etti. Sanatçı, İzmir'in gece hayatındaki en önemli kulüplerinden sonra bütün Türkiye'de önemli kulüplerde sahne programlarına devam etti.

İlk albümü "Kasaba" ile 2008 senesinde profesyonel anlamda müzik sektörüne giren Dalkılıç, bu yıllar içinde dinleyicinin sevgisini kazandı. 2012 Mayıs ayında çıkarttığı 2. albümü olan "Bir Güzellik Yap" ile çıktığı ve yaklaşık 4 ay süren Türkiye turnesinde sanatçıyı yaklaşık 2 milyon kişi dinledi. 

2014'te çıkardığı "Daha Derine" albümü ile yakaladığı başarıyı devam ettirirken, televizyon ve sinemada kendini gösterdi. Önce TV8'de yayınlanan "Söyle Söyleyebilirsen" isimli programda bir sezon sunuculuk yaptıktan sonra Star TV'de yayınlanan "Sil Baştan" dizisinde rol aldı ve "Mazlum Kuzey" isimli filmde rol alan dostlarına konuk oyuncu olarak destek verdi.

Murat Dalkılıç bu sene İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

İlgili Haberler

Sosyal Medya