İlk albümünde birçok ünlü sanatçının da destek verdiği, nitelikli müzisyen Ardem, 2. albüm çalışması ‘’DUMAN’’ ile 3 senelik bir aranın ardından ‘’3 ADIM MÜZİK’’ etiketiyle tekrardan dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. 

2012 yılında çıkardığı ilk albümünde Müslüm Gürses’ le yapmış olduğu düetle dikkatleri üzerine çeken genç müzisyen, beklentilerin üzerinde bir çalışma çıkarmıştı. 

Ardem’in, prodüktörlüğünü yaptığı ve bestelerin tamamı kendisine ait olan albümde, yalnızlık, sitem ve hüznün yanı sıra, yer yer samimi ve sıcak, kimi zaman aşk dolu hislerle karşılaşabiliyor insan. Genç müzisyen, modern altyapılarla, dinamik ve güçlü bir soundun hakim olduğu, ‘’Duman’’ isimli ikinci albümünde, farklı yorumu ve tarzıyla yine kendinden söz ettirecek gibi görünüyor.

Sanatçı, 3 farklı şarkıdan oluşan yeni albüm çalışmasında, Eser Taşkıran ve Selim Çaldıran gibi, sayısız başarılara imza atan, değerli ve başarılı iki müzik direktörüyle çalıştı. Pop-Rock sounduna hakim olan albümün, müzikal kayıtları ŞUBAT - MAYIS 2015 tarihleri arasında Stüdyo Taşkıran ve Stüdyo Maestro’da gerçekleştirildi. Canlı çalımlarda Mustafa Kos, Gültekin Kaçar, Eser Taşkıran ve Ansable String Group yer aldı. Tüm şarkıların mastering çalışmaları sektörün önemli ses mühendislerinden Candar Köker tarafından yapıldı. Albümdeki tüm besteler Ardem imzası taşıyor.  Sözler ise Ardem, Ayşe Birgül Yılmaz ve Fırat Ovalıoğlu tarafından yazıldı. Fotoğraf çalışması Mehmet Turgut, grafik ve kapak tasarım çalışması Tuba Ercan tarafından gerçekleştirildi. 

Albümün ilk klibi, ‘’Yalnızlık Büyür Odamda’’ şarkısına çekildi. Yönetmenliğini Gürsel Gülbay’ın yaptığı klibin genelinde stüdyo çekimleri hakim olup, orkestra ve modern dans öğeleri birleşerek sanatsal bir çalışmaya dönüşüyor.  

Ardem’in yeni albümü 07.07.2015 tarihi itibariyle “3 ADIM MÜZİK” etiketiyle, görsel, işitsel medya, dijital platform ve müzik marketlerde...

İlgili Haberler

Haberler

Sezen Aksu 2020'yi 'İnsanlık Hali' İle Kapattı!

Sezen Aksu "Demo 2" projesi kapsamında 'İnsanlık Hali'…

İrem Derici Sagopa Kajmer Şarkısı 'Vazgeçtim İnan'ı Yeniden Yorumladı!

İrem Derici bir Sagopa Kajmer şarkısı olan 'Vazgeçtim…

Gülben Ergen'den 9 Şarkılık Yeni Albüm: 'Seni Kırmışlar'

Gülben Ergen’in, 11.inci albümü olan ‘Seni Kırmışlar’…

Emir'in Yeni Şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' Klibiyle Birlikte Yayınlandı

Emir'in yeni şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' klibiyle…

Simge: 'Yeni Şarkılar Yolda'

Pop müziğin son yıllarda en dikkat çeken ismi Simge’nin…

Betül Demir'den Irmak Arıcı imzalı Yeni Şarkı: Toz Duman

Betül Demir yeni şarkısı "Toz Duman" ile dinleyicileriyle…

Funda Arar'dan Yeni Single: 'O Şarkıyı Çal'

Başarılı sanatçı Funda Arar'ın yeni teklisi "O Şarkıyı Çal"…

Zeynep Bastık 'Boş Yapma' İsimli Yeni Şarkısını Yayınladı!

Üretimine, teklileriyle ve iş birliktelikleriyle devam eden…

Keremcem Sessizliğini 'Geçmiş Olsun' İle Bozuyor

Uzun süredir sessizliğini koruyan Keremcem, yeni single'ı…

'Aşk Adam Seçer Mi?' Mustafa Ceceli'ye Emanet

Gülşah Tanrıöver'in yeni şarkısına Mustafa Ceceli…