Reza Zarrab'la birlikte çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkan Gökhan Özoğuz, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapan Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz'un "Milsim Türk International" adlı bir kulübe üye olduğu, kulüpten arkadaşlarıyla hafta sonları kamuflaj giyip savaş oyunu "Airsoft" oynadığı ve bu oyunlara yolsuzluk operasyonunda tutuklanan işadamı Reza Zarrab'ın da katıldığı ortaya çıktı.

"ZARRAB OYUNA İKİ KEZ KATILDI"

Hürriyette yer alan habere göre, Özoğuz, Milsim Türk Internationalı kendisinin kurduğunu, Zarrabın da oyunlara sadece iki kez katıldığını söyledi: "Birlikte Airsoft oynuyoruz. Bu, Türkiye'de henüz çok yeni bir spor. Savaş taklidi aslında. 46 kişilik bir ekibiz. Güzelce hazırlanıp Avrupa çapındaki turnuvalara katılmak istiyoruz. Reza Zarrab konusuna gelince... O Ses Türkiye yarışmasının jürisine katıldıktan sonra ekipçe yemek yedik. Ebru (Gündeş), yemeğe eşi Reza'yla geldi. Reza'yı orada tanıdım. Sohbetimiz sırasında bu spordan bahsettim. Merakı varmış, iki oyuna katıldı. İlki Arena'daydı, diğeri Beykoz Kundura Fabrikası'nda."

"ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ CUMAYA GİDERİM"

Bir süre önce abdest alırken çekilen fotoğrafıyla gündeme gelen Gökhan Özoğuz, bu konuda şöyle konuştu: "O kadar şaşkınım ki. Biri, yakınımın cenazesinde abdest alırken fotoğrafımı çekmiş, internete koymuş ama Kendi sayfasında paylaştı denildi. Ben bunu asla yapmayacak biriyim. Özel hayatımı ifşa etmek istemem. Yok efendim tarikata girdi, yok bilmem neye girdi dediler. Benim hayat görüşüme göre göz önünde yapılmaz bunlar.

"DIŞ GÖRÜNÜŞÜYLE KİMSEYİ YARGILAMAMAK LAZIM"

Şeb-i Arus döneminde Konya'ya gitmiştik. Üniversite panelinde dua ediyor diye haber yaptılar. Panelde niye dua edeyim! Çocukluğumdan beri cuma namazına giderim ben. Bunda garip bir şey de yok. Dış görünüşle kimseyi yargılamamak gerek. Herkesin Müslümanlığı, inancı kendinedir. Benim her dinden, her kesimden arkadaşım vardır. Gökhan yeni mi dine döndü diyor insanlar. Dine dönmek ne demek? Kalubeladan beri Müslümanım. O Ses Türkiye'den sonra dini taraflarını ortaya çıkarıp para kazanmaya çalışıyor gibi komik şeyler de yazmışlar. Diyecek laf bulamıyorum."

"BENİM DEDEM HAFIZ, BABAM DA 5 VAKİT NAMAZINDA"

Özoğuz, sözlerine şöyle devam etti: "Bir insan abdest alırken görüntüleniyorsa ne alkışlanmalı, ne kötülenmeli ne de şaşırılmalı. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Benim dedem hafız, babam da beş vakit namazında biriydi. Kendime göre yaşıyorum Müslümanlığımı. Kimsenin Doğru yaşıyorsun, yanlış yaşıyorsun, dövme yapmışsın günah olmuş, şöyle yapmışsın zina olmuş demeye hakkı yok. Bu işin içindeki kalıplar beni hiçbir zaman ilgilendirmedi. Bugün orada görürsün, öbür gün kulüpten çıkarken. Vardır böyle fotoğraflarımız. Böyle bir kare çıkınca Gökhan böyle olmuştu, şimdi ne oldu mu diyecekler? Ne kimsenin bana bu yüzden bravo demesini istiyorum ne de böyleydi böyle oldu demesini." Şarkıcı, Cerrahi Tarikatı üyesi olduğu iddiasına da şöyle yanıt verdi: "Bu tarikat sistemi 1926da sona erdi. Bu şekilde yargılamak, soru sormak o kadar edep dışı bir şey ki. Bunlar çok ince konular."

"SERÜVEN BİR KİTAPLA BAŞLADI"

Tasavvufa olan merakıyla bilinen Gökhan Özoğuz, bu ilgisinin tasavvufun temel kavramlarını açıklayan "Noktanın Sonsuzluğu" adlı kitapla başladığını söyledi: "1996'da okuduğum Noktanın Sonsuzluğu isimli kitapla tasavvuf konusuna merak sardım ve bununla beraber ne kadar güzel olduğunu gördüm. O kitapla başladı serüvenim. Tasavvuf musikisi dünyadaki en güzel müzik türlerinden bir tanesi. Onunla ilgilenirim. Onu kendime evde çalarım ama sahnede başka çalarım. Çünkü sahnedeki müziğim, hayatımın başka taraflarını ifade eden müziktir."

İlgili Haberler

Haberler

Sezen Aksu 2020'yi 'İnsanlık Hali' İle Kapattı!

Sezen Aksu "Demo 2" projesi kapsamında 'İnsanlık Hali'…

İrem Derici Sagopa Kajmer Şarkısı 'Vazgeçtim İnan'ı Yeniden Yorumladı!

İrem Derici bir Sagopa Kajmer şarkısı olan 'Vazgeçtim…

Gülben Ergen'den 9 Şarkılık Yeni Albüm: 'Seni Kırmışlar'

Gülben Ergen’in, 11.inci albümü olan ‘Seni Kırmışlar’…

Emir'in Yeni Şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' Klibiyle Birlikte Yayınlandı

Emir'in yeni şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' klibiyle…

Simge: 'Yeni Şarkılar Yolda'

Pop müziğin son yıllarda en dikkat çeken ismi Simge’nin…

Betül Demir'den Irmak Arıcı imzalı Yeni Şarkı: Toz Duman

Betül Demir yeni şarkısı "Toz Duman" ile dinleyicileriyle…

Funda Arar'dan Yeni Single: 'O Şarkıyı Çal'

Başarılı sanatçı Funda Arar'ın yeni teklisi "O Şarkıyı Çal"…

Zeynep Bastık 'Boş Yapma' İsimli Yeni Şarkısını Yayınladı!

Üretimine, teklileriyle ve iş birliktelikleriyle devam eden…

Keremcem Sessizliğini 'Geçmiş Olsun' İle Bozuyor

Uzun süredir sessizliğini koruyan Keremcem, yeni single'ı…

'Aşk Adam Seçer Mi?' Mustafa Ceceli'ye Emanet

Gülşah Tanrıöver'in yeni şarkısına Mustafa Ceceli…