Günseli Deniz Kimdir, Hayatı, Biyografisi

 

Sanatla iç içe bir ailenin kızı olarak Mersin’de dünyaya gelir.
Büyüdüğü ortamın da etkisiyle çok küçük yaşlardan beri şarkı söyleyen Günseli’nin yeteneğini fark eden anne babası, ona özel gitar ve şan dersleri aldırmaya başlar ve Günseli kısa sürede de söz ve beste yapmaya eğilim gösterir.

8 yaşına geldiğinde özel bir okulda aldığı bale eğitiminin ardından Mersin Devlet Opera ve Balesi’ne girerek kurumun gösteri ve resitallerinde yer alır.
Bu sırada eğitimini sürdürdüğü Toros Koleji’nin orkestrasında solist ve gitarist olarak yer alıp, konserler vererek ilk sahne deneyimlerini edinmeye başlar.

14 yaşında İstanbul’a gelerek Selçuk Başar’ın stüdyosunda şimdinin Mor ve Ötesi grubu üyesi Kerem Özyeğen ile bestelerini kayıt altına alır.
İstanbul Gelişim Orkestrası kurucusu Selçuk Başar’ın dikkatini çekince albüm teklifi alır ancak ailesinin kararıyla eğitimini ön plana koyarak albüm hayalini ileriki yaşlara erteler.

17 yaşında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanmasına rağmen bir diğer ilgisi olan iletişim alanında eğitim almak üzere İngiltere’de daha sonra Amerika’da lise ve üniversite eğitimine devam etmeye karar verir ve ülkeden ayrılır ancak artık müzik ile ilgili her detay yaşam biçimi haline gelmiştir.

Los Angeles'ta yasadığı sırada; Stephen Singer, Cat Cohen, Simone Sello ve Curtis Stevenson gibi değerli prodüktörlerle şarkı yazımı ve prodüksiyonu çalışmalarında yer alır ve sonrasında yazdıkları şarkıların kayıtlarında stüdyo solisti olarak bulunarak işin mutfağıyla ilgili önemli tecrübeler edinir.

Aynı dönemde Rihanna, Christina Aguilera ve Gwen Stefani gibi isimlere vokal koçluğu yapan şan eğitmeni Lis Lewis’in ögrencisi olup 3 sene boyunca sahne hakimiyeti ve şan eğitimi alır.

Müziğin yanında her zaman dans da vardır. Los Angeles’ta Millenium Studio’daki dans dersleri, Türkiye ziyaretlerinde Danset isimli dans okulunda eğitmen Sasha Borzenko ile sonrasında Esra Karbek hocalığında devam eder. Şan eğitimine ise Canan Yaman ile devam etmektedir.

Türkiye’ye dönüşü sonrası Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden “Tühid Altın Pusula” ödülünün de sahibi olarak mezun olur.

Eğitimini tamamlamasıyla artık müziğe tamamen yönelir.
Albüm için Ömer Karacan Number 1 yapım ile başlayan yolculuğu 2012 yılında ML Müzik etiketiyle ilk albümü ‘’Kalp Ağrısı’’nı yayınlamasıyla görücüye çıkar.

Sezen Aksu, Ozan Bayraşa, Mustafa Ceceli, Erdem Kınay, Emrah Karaduman gibi önemli isimlerle çalıştığı bu albümden yayınladığı Sezen Aksu imzalı ilk klip şarkısı “Kalp Ağrısı” dönemin popüler dizisi “Adını Feriha Koydum”da yayınlanınca geniş kitlelerce tanınır.

Akabinde aynı albümden “Uyman” isimli eser Yunus Emre sözleri ve Günseli Deniz yorumuyla “GDO Karakedi” isimli filmde final sahnesinde yer alınca beyazperde’de de dikkat çeker.
Aynı sene “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” kategorisinde Kral Tv müzik ödüllerinde halkın oylarıyla aday gösterilir.

''Günseli Deniz'' bir süre ara verdikten sonra “Pırlanta, Cevapsız Çınlama, Şampiyon gibi hit şarkıların mimari Gökhan Sahin ve İrfan Özata imzalı” Kol Kanat'' şarkısıyla müzik sektörüne iddialı ve kalıcı bir dönüş yapmıştır.

PopTakiP

www.facebook.com/PopTakiPfan

www.twitter.com/PopTakiP

Haberler

Sezen Aksu 2020'yi 'İnsanlık Hali' İle Kapattı!

Sezen Aksu "Demo 2" projesi kapsamında 'İnsanlık Hali'…

İrem Derici Sagopa Kajmer Şarkısı 'Vazgeçtim İnan'ı Yeniden Yorumladı!

İrem Derici bir Sagopa Kajmer şarkısı olan 'Vazgeçtim…

Gülben Ergen'den 9 Şarkılık Yeni Albüm: 'Seni Kırmışlar'

Gülben Ergen’in, 11.inci albümü olan ‘Seni Kırmışlar’…

Emir'in Yeni Şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' Klibiyle Birlikte Yayınlandı

Emir'in yeni şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' klibiyle…

Simge: 'Yeni Şarkılar Yolda'

Pop müziğin son yıllarda en dikkat çeken ismi Simge’nin…

Betül Demir'den Irmak Arıcı imzalı Yeni Şarkı: Toz Duman

Betül Demir yeni şarkısı "Toz Duman" ile dinleyicileriyle…

Funda Arar'dan Yeni Single: 'O Şarkıyı Çal'

Başarılı sanatçı Funda Arar'ın yeni teklisi "O Şarkıyı Çal"…

Zeynep Bastık 'Boş Yapma' İsimli Yeni Şarkısını Yayınladı!

Üretimine, teklileriyle ve iş birliktelikleriyle devam eden…

Keremcem Sessizliğini 'Geçmiş Olsun' İle Bozuyor

Uzun süredir sessizliğini koruyan Keremcem, yeni single'ı…

'Aşk Adam Seçer Mi?' Mustafa Ceceli'ye Emanet

Gülşah Tanrıöver'in yeni şarkısına Mustafa Ceceli…