Günseli Deniz Kimdir, Hayatı, Biyografisi

 

Sanatla iç içe bir ailenin kızı olarak Mersin’de dünyaya gelir.
Büyüdüğü ortamın da etkisiyle çok küçük yaşlardan beri şarkı söyleyen Günseli’nin yeteneğini fark eden anne babası, ona özel gitar ve şan dersleri aldırmaya başlar ve Günseli kısa sürede de söz ve beste yapmaya eğilim gösterir.

8 yaşına geldiğinde özel bir okulda aldığı bale eğitiminin ardından Mersin Devlet Opera ve Balesi’ne girerek kurumun gösteri ve resitallerinde yer alır.
Bu sırada eğitimini sürdürdüğü Toros Koleji’nin orkestrasında solist ve gitarist olarak yer alıp, konserler vererek ilk sahne deneyimlerini edinmeye başlar.

14 yaşında İstanbul’a gelerek Selçuk Başar’ın stüdyosunda şimdinin Mor ve Ötesi grubu üyesi Kerem Özyeğen ile bestelerini kayıt altına alır.
İstanbul Gelişim Orkestrası kurucusu Selçuk Başar’ın dikkatini çekince albüm teklifi alır ancak ailesinin kararıyla eğitimini ön plana koyarak albüm hayalini ileriki yaşlara erteler.

17 yaşında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanmasına rağmen bir diğer ilgisi olan iletişim alanında eğitim almak üzere İngiltere’de daha sonra Amerika’da lise ve üniversite eğitimine devam etmeye karar verir ve ülkeden ayrılır ancak artık müzik ile ilgili her detay yaşam biçimi haline gelmiştir.

Los Angeles'ta yasadığı sırada; Stephen Singer, Cat Cohen, Simone Sello ve Curtis Stevenson gibi değerli prodüktörlerle şarkı yazımı ve prodüksiyonu çalışmalarında yer alır ve sonrasında yazdıkları şarkıların kayıtlarında stüdyo solisti olarak bulunarak işin mutfağıyla ilgili önemli tecrübeler edinir.

Aynı dönemde Rihanna, Christina Aguilera ve Gwen Stefani gibi isimlere vokal koçluğu yapan şan eğitmeni Lis Lewis’in ögrencisi olup 3 sene boyunca sahne hakimiyeti ve şan eğitimi alır.

Müziğin yanında her zaman dans da vardır. Los Angeles’ta Millenium Studio’daki dans dersleri, Türkiye ziyaretlerinde Danset isimli dans okulunda eğitmen Sasha Borzenko ile sonrasında Esra Karbek hocalığında devam eder. Şan eğitimine ise Canan Yaman ile devam etmektedir.

Türkiye’ye dönüşü sonrası Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden “Tühid Altın Pusula” ödülünün de sahibi olarak mezun olur.

Eğitimini tamamlamasıyla artık müziğe tamamen yönelir.
Albüm için Ömer Karacan Number 1 yapım ile başlayan yolculuğu 2012 yılında ML Müzik etiketiyle ilk albümü ‘’Kalp Ağrısı’’nı yayınlamasıyla görücüye çıkar.

Sezen Aksu, Ozan Bayraşa, Mustafa Ceceli, Erdem Kınay, Emrah Karaduman gibi önemli isimlerle çalıştığı bu albümden yayınladığı Sezen Aksu imzalı ilk klip şarkısı “Kalp Ağrısı” dönemin popüler dizisi “Adını Feriha Koydum”da yayınlanınca geniş kitlelerce tanınır.

Akabinde aynı albümden “Uyman” isimli eser Yunus Emre sözleri ve Günseli Deniz yorumuyla “GDO Karakedi” isimli filmde final sahnesinde yer alınca beyazperde’de de dikkat çeker.
Aynı sene “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” kategorisinde Kral Tv müzik ödüllerinde halkın oylarıyla aday gösterilir.

''Günseli Deniz'' bir süre ara verdikten sonra “Pırlanta, Cevapsız Çınlama, Şampiyon gibi hit şarkıların mimari Gökhan Sahin ve İrfan Özata imzalı” Kol Kanat'' şarkısıyla müzik sektörüne iddialı ve kalıcı bir dönüş yapmıştır.

PopTakiP

www.facebook.com/PopTakiPfan

www.twitter.com/PopTakiP

Haberler

İş mi aşk mı? Serdar Ortaç Seçil Gür ile Görüntülendi

Serdar Ortaç, Merve Özbey’in müstakbel eşi Kenan Koçak’ın…

Sezen Aksu Demo'larını yayınlamaya devam ediyor…

Sezen Aksu’nun başka yorumcular tarafından seslendirilmiş…

Ferhat Göçer Sabahattin Ali Şarkılarını Yorumladı

Her biri kendi dönemlerine damgasını vurmuş ölümsüz…

Murat Güneş Yeni Single Şarkısı 'Beşinci Mevsim'de Yonca Lodi İle Düet Yaptı!

Murat Güneş "Kalp Farkıyla" isimli ilk single çalışmasından…

Gülben Ergen'e 'Yansın Bakalım'ın İlk İmza Gününde Büyük İlgi!

Gülben Ergen, Sezen Aksu imzalı "Yansın Bakalım" single…

Gökhan Türkmen'den BKM Mutfak Uniq'de Akustik Şov!

Farklı tarzlar denemekten çekinmeyen ve her projesinde…

Ünlü Yapımcı Polat Yağcı'nın Doğum Gününde Yıldızlar Geçidi!

Başarılı müzik yapımcısı Polat Yağcı, önceki akşam 40. yaş…

Ünlü Popçuların da Yer Aldığı 'Mahzuni'ye Saygı' Albümü Yayınlandı!

Türk halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in 30 eserinin 30 ünlü…

Fulin'den Yeni Şarkı: 'Gölgemde Dur'

Fulin, "Gölgemde Dur" isimli yepyeni şarkısını…

Hande Yener 22 Bin 500 Kişiyle Yeni Yıla Merhaba Diyecek!

Türk Pop Müziği’nin kraliçesi Hande Yener, yılbaşı gecesi…