Kesha Kimdir? Kesha'yı Daha Yakından Tanıyalım

 

 

Kesha, Amerikalı şarkıcıdır. Electro-pop tarzında şarkılar söylüyor. Şarkıcılığının yanı sıra şarkı sözü de yazarı. Tam adı ''Kesha Rose Sebert'dir. Kesha, lakap olarak da Ke$ha adını kullanıyor. Tik Tok adlı hit şarkının sahibi. Bu şarkıyla ülkemizde dahil birçok ülkeyi kasıp kavurmuştur. Gelin Kesha'yı hep beraber daha yakından tanıyalım.

Kesha'yı birçok insan onu Tik Tok şarkısıyla tanısa da, aslında Kesha'nın müzik kariyeri daha da geçmişe dayanıyor. Daha 18 yaşındayken Amerikalı süper prodüktör Dr. Luke ile plak ve yayıncılık şirketi ile anlaşma imzaladı. Britney Spears'in Lace and Leather şarkısında arka vokalde yer aldı. Flo Rida'nın ''Right Round'' şarkısında nakarat kısmında Flo Rida'ya eşlik etmiştir, fakat şarkıdan hiç para kazanamamıştır. Right Round, ABD'de bir hafta içinde 630.000 kez indirilerek ABD müzik tarihi boyunca ilk haftasında en çok indirilen şarkı olmuştur. Paris Hilton'un ''Nothing in the world'', The Veronicas'ın ''This Love'' şarkılarında da Kesha'nın imzası vardır.

Aslında Kesha'nın ilk çıkış şarkısı ''Backstabber'' olacaktı. Hatta şarkıya klip bile çekildi. Fakat sonradan verilen bir kararla, çıkış şarkısının Tik Tok olmasına karar verildi. Perez hilton daha sonra Backstabber klibini internet sitesinde yayınladı.

Kesha, ayrıca yakın arkadaşı Katy Perry'nin I Kissed A Girk klibinde de oynadı. MTV'ye verdiği bir röportajda, ''5 parasızdım. Katy bana klibinde oynamamı söyledi. İnanabiliyor musunuz? Katy sadece saçlarımı savurduğum için bana tam 100 $ verdi! Katy'yi seviyorum. Ne de olsa onunla aynı insanlarla çalışıyoruz.'' demiştir.

 

 

Tik Tok, 1 numaradan giriş yapmıştır ve tam 9 hafta boyunca Billboard Hot100 listesinde zirvede kalmıştır. 12.8 milyon satan şarkı, 2010 yılının hem en çok satan şarkısı, hem de en uzun süre 1 numarada kalan şarkısıdır. Ayrıca Billboard tarihi boyunca, tek şarkıyla en uzun süre 1 numarada kalan 12. Bayan şarkıcıdır. Birinci 16 hafta ile Mariah Carey & Boyz II Men - One Sweet Day şarkısıdır. Kesha, Amerikalı bir şarkıcı olmasına rağmen ilk İngiltere'de listelere girmiştir.

Kesha'nın ilk albümünün Animal'dır. Ayrıca hayranlarına da ''Animals'' diyor. Kesha'nın hayranlarına böyle hitap etmesinin sebebi hem hayvanları çok sevmesi, hem de vahşiliği çağrıştırdığı içindir. Animal albümünden yayınlanan diğer şarkılar ile ''Your Love Is My Drug, Blah Blah Blah, Take It Off''tur. Bu şarkıların hepsi de Top10'a girmiştir. Ayrıca Kesha, ilk albümden çıkarttığı 4 single'ı Top10'a sokan 11 bayan şarkıcıdan biridir.

İlk albümden çıkarttığı 4 single'ı Top10'a sokan 11 Bayan Şarkıcı ve Albümleri:

Cyndi Lauper, "She's So Unusual," 1984
Whitney Houston, "Whitney Houston," 1985-86
Debbie Gibson, "Out of the Blue," 1987-88
Taylor Dayne, "Tell It to My Heart," 1988
Paula Abdul, "Forever Your Girl," 1989-90
Mariah Carey, "Mariah Carey," 1990-91
Christina Aguilera, "Christina Aguilera," 1999-00
Beyonce, "Dangerously in Love," 2003-04
Fergie, "The Dutchess," 2006-07
Lady Gaga, "The Fame," 2009
Ke$ha, "Animal," 2009-10

Katy Perry ile ''True Love'', 3oh!3 ile ''My First Kiss'', Taio Cruz ile ''Dirty Picture'', Flo Rida ile ''Touch Me'' şarkılarıyla da düet yapmıştır. Ayrıca Blah Blah Blah şarkısında da Kesha'ya 3oh!3 grubu eşlik etmiştir.

Kesha The 2010 MTV European Video Awards.

Kesha'nın ilk ödülü, 2010 yılında aldığı MTV EMA - En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüdür. Ayrıca bunun dışında 5 Adet Billboard Ödülü de vardır. Kesha sahne performanslarına da çok önem veriyor ve bunun için çok çalışıyor.

Kesha'nın (solda) ilk TV'ye çıkışı. Programda Paris Hilton da yer almıştır.

Kesha Tarzı

Kesha, kendisine has tarzı olan şarkıcılardan biridir. Genelde eleştirmenler tarafından rüküş olarak seçilse de, Kesha bunu kendisine dert etmiyor. Turkuaz mavisi Ruj, Kesha'nın olmazsa olmazı! Her zaman çantasında rujunu eksik etmediğini belirten Kesha, en sevdiği ruj renginin de turkuaz mavisi olduğunu söylüyor. Kesha'nın yüzü çilli. Fakat Kesha, yaptığı makyajla çillerini kapatmak yerine onların daha da güzel gözükmesini sağlıyor. Özellikle konserlerinde göz boyası sürmeyi ihmal de etmiyor. Kıyafetlerini seçerken de tek bir elbise giymek yerine, birçok parçadan oluşan kıyafetleri giymeyi tercih ediyor. Yüz simlerine ayda tam 10.000 $ harcıyor!

Aile Hayatı

Biraz da Kesha'nın ailesinden bahsedelim. Kesha 3 kardeş, 2 adet erkek kardeşi var. Annesi ise Pebe Sebert, o da bir müzisyen ve şarkı yazarı. Fakat Kesha ne yazık ki babasının kim olduğunu bilmiyor! Böyle de bir acı hikayesi var. Annesi bir adamla beraber olmuş ve Kesha'ya hamile kalmış. Bir gün Kesha annesine babasını sorduğu zaman, annesi de bir adres vermiş ve ''senin baban muhtemelen bu adam'' demiş. Kesha babası olduğu düşündüğü adamın yanına gitmiş. Adam bütün gün evde oturuyor ve play station oynuyormuş. Kesha da bu adam benim babam olamaz demiş ve kapıyı çekip çıkmış. Kesha gibi diğer 2 erkek kardeşlerinin de babaları belli değil.

Yoksul Geçen Yıllar

Kesha'nın küçüklüğü maddi sıkıntılar içinde geçmiş. Bir keresinde karnını doyurmak için marketten konserve çaldığı bile olmuş! Kesha, lakap olarak da kendisine Ke$ha demesinin sebebi de bu. Maddi sıkıntılar içinde geçen yıllara ithafen adında $ işaretini kullanıyor. Mutluluk para ile bağdaşır mı? Bu soruyu Kesha'ya sorsanız alacağını net cevap şu olacaktır: Hayır! Kesha bakın bunu nasıl açıklıyor:

''Birgün arkadaşlarımla beraber bara gitmiştik. Bira içecek param yoktu. Cebimde 5 kuruş bile yoktu. O sırada benim şarkım çalıyordu. Çok mutlu oldum. İşte o an mutluluğun parayla bağdaşmadığını anladım.''

Yazan: Çağrı Kızılpınar

Haberler

Sezen Aksu 2020'yi 'İnsanlık Hali' İle Kapattı!

Sezen Aksu "Demo 2" projesi kapsamında 'İnsanlık Hali'…

İrem Derici Sagopa Kajmer Şarkısı 'Vazgeçtim İnan'ı Yeniden Yorumladı!

İrem Derici bir Sagopa Kajmer şarkısı olan 'Vazgeçtim…

Gülben Ergen'den 9 Şarkılık Yeni Albüm: 'Seni Kırmışlar'

Gülben Ergen’in, 11.inci albümü olan ‘Seni Kırmışlar’…

Emir'in Yeni Şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' Klibiyle Birlikte Yayınlandı

Emir'in yeni şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' klibiyle…

Simge: 'Yeni Şarkılar Yolda'

Pop müziğin son yıllarda en dikkat çeken ismi Simge’nin…

Betül Demir'den Irmak Arıcı imzalı Yeni Şarkı: Toz Duman

Betül Demir yeni şarkısı "Toz Duman" ile dinleyicileriyle…

Funda Arar'dan Yeni Single: 'O Şarkıyı Çal'

Başarılı sanatçı Funda Arar'ın yeni teklisi "O Şarkıyı Çal"…

Zeynep Bastık 'Boş Yapma' İsimli Yeni Şarkısını Yayınladı!

Üretimine, teklileriyle ve iş birliktelikleriyle devam eden…

Keremcem Sessizliğini 'Geçmiş Olsun' İle Bozuyor

Uzun süredir sessizliğini koruyan Keremcem, yeni single'ı…

'Aşk Adam Seçer Mi?' Mustafa Ceceli'ye Emanet

Gülşah Tanrıöver'in yeni şarkısına Mustafa Ceceli…