​​

Ardem Biyografi

Ardem, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik dünyasını yakından takip etmeye çok küçük yaşlarda başladı. 2003 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarında girmiş olduğu yetenek sınavını başarıyla geçerek, Hafif Batı Müziği Bölümünü burslu olarak kazandı. Bir taraftan müzikal yeteneğini, söz yazarı, besteci ve aranjör kimliğiyle pekiştirirken, diğer taraftan da ekonomi ve yönetim alanlarına olan merakı sebebiyle Eskişehir Üniversitesi İktisat Fakültesi KAMU YÖNETİMİ Bölümünden başarıyla mezun oldu. Ardem, öğrenim hayatına Beykent Üniversitesi’nde Yüksek lisans yaparak devam etmektedir.

Genç müzisyen Ardem’in, profesyonel müzik hayatı 2011 yılında ünlü müzik direktörü Selim Çaldıran’ ın teşviğiyle başladı. Ardem, uzunca bir süre, işin mutfağında beste çalışmalarını ilerleterek, hedeflerine bir adım daha yaklaştı ve yaptığı bestelerin çevresinde aldığı olumlu tepkilerden sonra ilk albümünü çıkarmaya karar verdi. Müzik direktörü Selim Çaldıran’ la kafa kafaya vererek, çalışmalarının tamamı kendisine ait eserlerden oluşan Labirent isimli albümünü tamamladı ve kendi yapım şirketi olan NADA MÜZİK YAPIM etiketiyle müzik sektörüne sundu.

Başarılı müzisyen, ilk klip çalışması olan ‘’Vazgeçmek Kolay Mı’’ isimli parçasıyla beklentilerin üzerinde bir çalışma çıkardı. Bu parçanın onun için ayrı bir önemi vardı. Türkiye’nin hayranlığını ve saygınlığını kazanmış, büyük duayen, Türk halkının gururu Müslüm Gürses  (Nam-ı Değer Müslüm Baba) Ardem’in yapmış olduğu çalışmaları beğenip, takdir ederek düetle destek vermek istedi. Ardem’ i ilk video klibinde de yalnız bırakmayarak kamera karşısında da destek verdi. Henüz ilk albümünde Müslüm Gürses’le düet yapma şansına ve onuruna erişen Ardem, ünlü sanatçı ve köşe yazarlarının da kaleminden eksik olmadı. 

‘’Sanat güzeli oluşturmaksa bunun kıvılcımlarını sevgili Ardem’de gördüm. Bu meşakkatli yolda Tanrı yardımcın olsun.’’ 
  MÜSLÜM GÜRSES
‘’Ardem, umarım bu uzun yolda demli bir çay tadında olursun.’’ EDİP AKBAYRAM
‘’Ardem, rock, funk ve soul müziğini seven, albümdeki parçalarına güvenen, ünlü müzisyen adaylarımızdan.’’ SELİM ÇALDIRAN
‘’Ardem’in yeni albümünü dinlerken sadece bir şey düşünüyorum. Gençlik yeni sesini buldu. Yolun açık bence Ardem’’ AHMET KOÇ

Müslüm Gürses’ le yaptığı düet ile dikkatleri üzerine çeken Ardem, albümün diğer sevilen şarkılarından biri olan  “Lacivert Yalnızlık” ile Kazakistan ve Azerbaycan’da büyük ilgi gördü. İlk albüm projesinde birçok ünlü sanatçının da destek verdiği nitelikli müzisyen, beste, söz ve aranje çalışmalarını devam ettirmekle beraber, ikinci albüm projesini 2015 yılının yaz aylarına doğru ‘’3 ADIM MÜZİK’’ etiketiyle dinleyenleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. 

Kendiyle barışık ve son derece ılımlı bir kişiliğe sahip olan Ardem, müzikal anlamda, daha etkin ve denenmemiş işlerle uğraşmak istediğini belirtirken ileriki zamanlarda idealist bir müzisyen olarak, müzik adına güzel ve kalıcı şeyler yapmayı kendisine görev edinmiştir.
Yaratıcılık ve hayal gücü kavramlarının sanatsal hayatımızda çok önemli bir yeri olduğunu; çoğu zaman müziğin, dil sınırını ortadan kaldıran, evrensel ve barışcıl bir iletişim sanatı olduğunu, başarının ancak ciddi bir ekip çalışmasıyla mümkün olduğunu, hiç kimsenin tek başına ada olmadığını ve başarının hiç kimseye altın tepsiyle sunulmayacağı görüşündedir. 

Ünlü fransız yazar; Andre Gide’ ın da dediği gibi ;
Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan, yeni okyanuslar keşfedemez!

Haberler

Sezen Aksu 2020'yi 'İnsanlık Hali' İle Kapattı!

Sezen Aksu "Demo 2" projesi kapsamında 'İnsanlık Hali'…

İrem Derici Sagopa Kajmer Şarkısı 'Vazgeçtim İnan'ı Yeniden Yorumladı!

İrem Derici bir Sagopa Kajmer şarkısı olan 'Vazgeçtim…

Gülben Ergen'den 9 Şarkılık Yeni Albüm: 'Seni Kırmışlar'

Gülben Ergen’in, 11.inci albümü olan ‘Seni Kırmışlar’…

Emir'in Yeni Şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' Klibiyle Birlikte Yayınlandı

Emir'in yeni şarkısı 'Ben Unutmayı Bilmem' klibiyle…

Simge: 'Yeni Şarkılar Yolda'

Pop müziğin son yıllarda en dikkat çeken ismi Simge’nin…

Betül Demir'den Irmak Arıcı imzalı Yeni Şarkı: Toz Duman

Betül Demir yeni şarkısı "Toz Duman" ile dinleyicileriyle…

Funda Arar'dan Yeni Single: 'O Şarkıyı Çal'

Başarılı sanatçı Funda Arar'ın yeni teklisi "O Şarkıyı Çal"…

Zeynep Bastık 'Boş Yapma' İsimli Yeni Şarkısını Yayınladı!

Üretimine, teklileriyle ve iş birliktelikleriyle devam eden…

Keremcem Sessizliğini 'Geçmiş Olsun' İle Bozuyor

Uzun süredir sessizliğini koruyan Keremcem, yeni single'ı…

'Aşk Adam Seçer Mi?' Mustafa Ceceli'ye Emanet

Gülşah Tanrıöver'in yeni şarkısına Mustafa Ceceli…