​​

Ardem Biyografi

Ardem, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik dünyasını yakından takip etmeye çok küçük yaşlarda başladı. 2003 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarında girmiş olduğu yetenek sınavını başarıyla geçerek, Hafif Batı Müziği Bölümünü burslu olarak kazandı. Bir taraftan müzikal yeteneğini, söz yazarı, besteci ve aranjör kimliğiyle pekiştirirken, diğer taraftan da ekonomi ve yönetim alanlarına olan merakı sebebiyle Eskişehir Üniversitesi İktisat Fakültesi KAMU YÖNETİMİ Bölümünden başarıyla mezun oldu. Ardem, öğrenim hayatına Beykent Üniversitesi’nde Yüksek lisans yaparak devam etmektedir.

Genç müzisyen Ardem’in, profesyonel müzik hayatı 2011 yılında ünlü müzik direktörü Selim Çaldıran’ ın teşviğiyle başladı. Ardem, uzunca bir süre, işin mutfağında beste çalışmalarını ilerleterek, hedeflerine bir adım daha yaklaştı ve yaptığı bestelerin çevresinde aldığı olumlu tepkilerden sonra ilk albümünü çıkarmaya karar verdi. Müzik direktörü Selim Çaldıran’ la kafa kafaya vererek, çalışmalarının tamamı kendisine ait eserlerden oluşan Labirent isimli albümünü tamamladı ve kendi yapım şirketi olan NADA MÜZİK YAPIM etiketiyle müzik sektörüne sundu.

Başarılı müzisyen, ilk klip çalışması olan ‘’Vazgeçmek Kolay Mı’’ isimli parçasıyla beklentilerin üzerinde bir çalışma çıkardı. Bu parçanın onun için ayrı bir önemi vardı. Türkiye’nin hayranlığını ve saygınlığını kazanmış, büyük duayen, Türk halkının gururu Müslüm Gürses  (Nam-ı Değer Müslüm Baba) Ardem’in yapmış olduğu çalışmaları beğenip, takdir ederek düetle destek vermek istedi. Ardem’ i ilk video klibinde de yalnız bırakmayarak kamera karşısında da destek verdi. Henüz ilk albümünde Müslüm Gürses’le düet yapma şansına ve onuruna erişen Ardem, ünlü sanatçı ve köşe yazarlarının da kaleminden eksik olmadı. 

‘’Sanat güzeli oluşturmaksa bunun kıvılcımlarını sevgili Ardem’de gördüm. Bu meşakkatli yolda Tanrı yardımcın olsun.’’ 
  MÜSLÜM GÜRSES
‘’Ardem, umarım bu uzun yolda demli bir çay tadında olursun.’’ EDİP AKBAYRAM
‘’Ardem, rock, funk ve soul müziğini seven, albümdeki parçalarına güvenen, ünlü müzisyen adaylarımızdan.’’ SELİM ÇALDIRAN
‘’Ardem’in yeni albümünü dinlerken sadece bir şey düşünüyorum. Gençlik yeni sesini buldu. Yolun açık bence Ardem’’ AHMET KOÇ

Müslüm Gürses’ le yaptığı düet ile dikkatleri üzerine çeken Ardem, albümün diğer sevilen şarkılarından biri olan  “Lacivert Yalnızlık” ile Kazakistan ve Azerbaycan’da büyük ilgi gördü. İlk albüm projesinde birçok ünlü sanatçının da destek verdiği nitelikli müzisyen, beste, söz ve aranje çalışmalarını devam ettirmekle beraber, ikinci albüm projesini 2015 yılının yaz aylarına doğru ‘’3 ADIM MÜZİK’’ etiketiyle dinleyenleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. 

Kendiyle barışık ve son derece ılımlı bir kişiliğe sahip olan Ardem, müzikal anlamda, daha etkin ve denenmemiş işlerle uğraşmak istediğini belirtirken ileriki zamanlarda idealist bir müzisyen olarak, müzik adına güzel ve kalıcı şeyler yapmayı kendisine görev edinmiştir.
Yaratıcılık ve hayal gücü kavramlarının sanatsal hayatımızda çok önemli bir yeri olduğunu; çoğu zaman müziğin, dil sınırını ortadan kaldıran, evrensel ve barışcıl bir iletişim sanatı olduğunu, başarının ancak ciddi bir ekip çalışmasıyla mümkün olduğunu, hiç kimsenin tek başına ada olmadığını ve başarının hiç kimseye altın tepsiyle sunulmayacağı görüşündedir. 

Ünlü fransız yazar; Andre Gide’ ın da dediği gibi ;
Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan, yeni okyanuslar keşfedemez!

Haberler

İş mi aşk mı? Serdar Ortaç Seçil Gür ile Görüntülendi

Serdar Ortaç, Merve Özbey’in müstakbel eşi Kenan Koçak’ın…

Sezen Aksu Demo'larını yayınlamaya devam ediyor…

Sezen Aksu’nun başka yorumcular tarafından seslendirilmiş…

Ferhat Göçer Sabahattin Ali Şarkılarını Yorumladı

Her biri kendi dönemlerine damgasını vurmuş ölümsüz…

Murat Güneş Yeni Single Şarkısı 'Beşinci Mevsim'de Yonca Lodi İle Düet Yaptı!

Murat Güneş "Kalp Farkıyla" isimli ilk single çalışmasından…

Gülben Ergen'e 'Yansın Bakalım'ın İlk İmza Gününde Büyük İlgi!

Gülben Ergen, Sezen Aksu imzalı "Yansın Bakalım" single…

Gökhan Türkmen'den BKM Mutfak Uniq'de Akustik Şov!

Farklı tarzlar denemekten çekinmeyen ve her projesinde…

Ünlü Yapımcı Polat Yağcı'nın Doğum Gününde Yıldızlar Geçidi!

Başarılı müzik yapımcısı Polat Yağcı, önceki akşam 40. yaş…

Ünlü Popçuların da Yer Aldığı 'Mahzuni'ye Saygı' Albümü Yayınlandı!

Türk halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in 30 eserinin 30 ünlü…

Fulin'den Yeni Şarkı: 'Gölgemde Dur'

Fulin, "Gölgemde Dur" isimli yepyeni şarkısını…

Hande Yener 22 Bin 500 Kişiyle Yeni Yıla Merhaba Diyecek!

Türk Pop Müziği’nin kraliçesi Hande Yener, yılbaşı gecesi…