Kendi Biyografi

Pop müzik dünyasının en nevi şahsına münhasır isimlerinden Kendi, 1987 yılında İstanbul'da gözlerini açmıştır renkli hayatına!

Sanata yatkın ruhu ailesi tarafından keşfedilince aldığı klasik bale eğitimiyle sahne tozu yutmaya başlar. Genç yaşında dikkat çeken yeteneği sayesinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin prestijli organizasyonlarında sahne alan halk dansları ekibine katılması da uzun sürmez. Küçük yaşında sahnelerle tanışan Kendi, müzikle bağını güçlendirmek adına dansa ara verip Okan Duman'dan bateri dersleri almaya başlar; artık sadece dans etmiyor, ritm ve nota da öğrenerek müziği içselleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyordu genç yıldız adayı. Kendi'nin dans kadar müziğe de yatkın ve yetenekli oluşu, onu Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyano eğitimi almaya teşvik etmişti. Bu dönemde bir yandan da şan dersleri alarak sahne hakimiyetini sesiyle birleştirmeyi profesyonel anlamda öğrenmişti.

Kendi bir yandan sanatla haşır neşirken öte yandan güzelliğiyle de ilgileri üzerine topluyordu, o dönemin önemli genç kız dergilerinden birinin düzenlediği güzellik yarışmasında dereceye girmiş, ardından Neşe Erberk ajansla sözleşme imzalayıp kamera önüne geçmiştir. Bu dönemde çeşitli dizi ve reklamlarda boy göstermiştir.

Müzik dünyasına kamera önünden giriş yapan Kendi, önemli bir müzik kanalında kendi programının hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlenerek çok yönlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur.

Hazırlıklarına 2008 yılında başlanan ilk albümüyle Kendi müzik dünyasına ilk profesyonel adımını atmak için gün sayıyordu. 2009 yılında Seyhan Müzik etiketiyle yayımlanan "Aksi Single" adlı ilk albümü, Kendi'yi bize tanıtan başarılı bir çalışmaydı. "Salla" adlı şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken güzel yıldız aynı zamanda bu şarkıda ve klibinde yansıttığı uluslararası tavrıyla ülkemiz müzik piyasasında alışık olmadığımız bir etki yaratmıştır.

Kendi arayı uzatmadan 2011 yılında yepyeni albümüyle müzik dünyasına "Postmodern" bir pencere açtı. Eklektik pop müziğin ülkemizdeki en genç ve başarılı isimlerinden olmaya adaydı Kendi ve bu yeni albüm sayesinde bambaşka bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı. 

Kendi'nin pop dünyamızda son dönemdeki yokluğunu fark edenler endişelenmesinler, güzel sanatçı yepyeni projesi için adeta kampa girmişti. Şan ve dans dersleriyle yıllardan beri gelen birikimini taçlandıran Kendi, yine kendi gibi ama çok da farklı bir vizyonla pop müzik dünyasına dönmeye hazırlanıyor.

Kendi'nin kariyerinin her yeni adımından önce şarkı seçimi konusunda ince eleyip sık dokuduğu bilinir. Doğru zamanı ve doğru şarkıyı beklerken mevcut yeteneklerini geliştirmeye devam eden yıldız 2013 Aralık ayında "Aşka İnanmaz" adlı single çalışmasıyla müzik dünyasına bomba gibi girdi. Bu şarkıyla hem kalabalık kitlesini memnun etmeyi hem de Kendi müziğiyle tanışmamış dinleyicilere kendisini kabul ettirmeyi arzulayan güzel sanatçı bu hedefine "Aşka İnanmaz" ile ulaşacağına emin.

Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan video klibi de gösterime girecek olan "Aşka İnanmaz" yeni yılın en iddialı pop şarkılarından biri olmaya aday.

Haberler

İş mi aşk mı? Serdar Ortaç Seçil Gür ile Görüntülendi

Serdar Ortaç, Merve Özbey’in müstakbel eşi Kenan Koçak’ın…

Sezen Aksu Demo'larını yayınlamaya devam ediyor…

Sezen Aksu’nun başka yorumcular tarafından seslendirilmiş…

Ferhat Göçer Sabahattin Ali Şarkılarını Yorumladı

Her biri kendi dönemlerine damgasını vurmuş ölümsüz…

Murat Güneş Yeni Single Şarkısı 'Beşinci Mevsim'de Yonca Lodi İle Düet Yaptı!

Murat Güneş "Kalp Farkıyla" isimli ilk single çalışmasından…

Gülben Ergen'e 'Yansın Bakalım'ın İlk İmza Gününde Büyük İlgi!

Gülben Ergen, Sezen Aksu imzalı "Yansın Bakalım" single…

Gökhan Türkmen'den BKM Mutfak Uniq'de Akustik Şov!

Farklı tarzlar denemekten çekinmeyen ve her projesinde…

Ünlü Yapımcı Polat Yağcı'nın Doğum Gününde Yıldızlar Geçidi!

Başarılı müzik yapımcısı Polat Yağcı, önceki akşam 40. yaş…

Ünlü Popçuların da Yer Aldığı 'Mahzuni'ye Saygı' Albümü Yayınlandı!

Türk halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in 30 eserinin 30 ünlü…

Fulin'den Yeni Şarkı: 'Gölgemde Dur'

Fulin, "Gölgemde Dur" isimli yepyeni şarkısını…

Hande Yener 22 Bin 500 Kişiyle Yeni Yıla Merhaba Diyecek!

Türk Pop Müziği’nin kraliçesi Hande Yener, yılbaşı gecesi…