'Mıknatıs' isimli yeni bir albüm hazırlayan Betül Demir, artık sadece güzel sesi değil, fiziğiyle de 'çekici'... Duvarlarını yıkıp seksiliğini keşfettiğini söyleyen Betül Demir, 'güzel şarkı söylüyor' sıfatının yanında, artık 'ne hoş kadınmış' denmesinden de çok mutlu.

Akşam / Serhat Tekin

Betül Demir, genç şarkıcılar arasında yorumcu kimliğiyle öne çıkan ve bu konumunu da 'bileğinin hakkıyla' kazanmış bir şarkıcı. Söylediği şarkılar dinleyenin içine işliyor ve gönül telini titretiyor. 2006 yılında çıkardığı 'Ayrılığın Elkitabı' albümünün başarısını, 2008'de 'Süper' ile perçinlemişti. Demir, yeni albümü 'Mıknatıs' için iki yeni klip çekti. Bu klipleri henüz yayınlanmadan izledim ve kesin olarak şunu söyleyebiliriz ki: Betül Demir, bu kez bir başka! 'Kendimi 30'lu yaşlarıma geldiğimde keşfettim' diyen şarkıcı, artık daha dışa dönük ve kendini saklamıyor. Yeni Betül Demir'i ve çalışmalarını konuştuk...

- İki video klip ile 'Mıknatıs' albümünün promosyon çalışmalarına tekrar başladınız...

1,5 ay sürdü çalışmaları. Kıyafetlerinden dekoruna orijinal bir şey yapmak istedim. Çekimler için yaklaşık 22 saat çalıştık. Hiç uyumadık. 43 kişilik ekibi tekrar bir araya getiremeyeceğim için, bir günde iki klip çektik.

- Şarkılar 'Mıknatıs' ve 'Ya Ya'... Nasıl belirlediniz?

Albüme başladığımda Sezen Aksu'dan sıfır kilometre bir şarkı okumak istemiştim. Şarkıyı yapıp yolladığında tek düşündüğüm 'bu şarkıyı başkası okursa kendimi yerim' oldu. O şarkı özel ve beni anlatıyor.

- İzleyiciler daha görmedi ama benim gördüğüm iki videoda bambaşka bir Betül Demir var.

Saçlarım değişti. Eskiden daha bir kapalı kutuydum. Kendimi artık daha çok ifade edebiliyorum. Klipte de zaten bir kafesin içindeyim ama daha sonra kafesten çıkıyorum. Galiba duvarlarımı kırma zamanım gelmiş...

- Kıyafetiniz de hiç alışıldık Betül Demir gibi değil. Oldukça seksi.

Çok güzel bir sahne kostümü oldu. Banu Güven tasarladı. Şimdi izlediğimde de iyi ki bu kostümü giymişim diyorum. Daha seksiyim ve bunu hissetmekten mutluyum. İnsanın 30'lu yaşlarına geldiğinde bunu hissetmesi güzel bir şey.

- Bu iki videoyu da ünlü oyuncu Önder Açıkbaş çekmiş.

Bir gün telefonda konuşurken 'Radyoda 'Mıknatıs' çalıyor, ne kadar güzel şarkı' dedi. Aynı hafta bir televizyon programında yan yana geldiğimizde bu şarkıya yana yakıla doğru bir yönetmen aradığımı söyledim. 'Ben çekebilirim' dedi. Kendimizi bir anda görüntü yönetmeni ve ekiple ciddi ciddi toplantı yaparken bulduk. Önder kendine çok güvenen bir oyuncu. Klip yönetmenliği ilk defa olsa da önceden çektiği kısa filmleri var. Ortaya çok filmografik bir klip çıktı. Bu şarkıya da o yakışırdı.

- Dinleyici de belli ki bu albüme doyamıyor...

İlk defa, bu albümün tüm şarkıları çalınıyor radyolarda. Dinlendikçe daha çok fark edilen bir çalışma çünkü. 90'lar ruhundan geldiğim için o ruhu devam ettirmek istedim. Nasıl hala 90'lardan kalma şarkılar içimizi titretiyorsa, 2020'de de 'Mıknatıs'taki şarkılar aynı etkiyi yaratsın.

- Daha önce 'İstediğim yere gelemedim' demişsiniz peki şimdi?

Hayallerim çok büyük. Dünyanın en ünlü şarkıcısı bile olsam, hala istediğim yere gelmem...

- Değişiminiz dikkat çekici...

Nihayet kıvama geldim... İnsanların benden beklediği de buydu. Bana hep 'seni çok seviyoruz, sesini şarkılarını ama acaba daha ne olmalı' derlerdi ve bir eksiklik olduğunu duyardım. Hatta ben de 'ne yapayım, sarışın mı olayım' diye yanıt verir, dalga geçerdim. Nihayet oldum.

- Ne değişti peki?

Çok konservatiftim ama artık öyle değilim. 30'lu yaşlarıma bağlıyorum bu değişimi. Kendimi daha yeni keşfediyorum. Ben bayağı güzel ve seksi bir kadınmışım diyorum artık. Demek ki olgunluk, hayattan alınan dersler, tecrübeler önemliymiş.

- 'Keşke kariyerimin başında böyle davransaydım. Belki şu an daha başka bir yerde olurdum' dediğiniz oluyor mu?

Hiç öyle düşünmüyorum. Her şeyin zamanı var. İlk albümümle öyle çıksaydım ters tepebilirdi. Tam tersi, 'ne güzel bir ses', 'çok güzel şarkılar' sözlerini duydum. Artık bunların yanında 'ne güzel bir kadınmış' denildiğinde de mutlu oluyorum.

- Artık başka bir Betül Demir mi görecek dinleyici?

Görsel olarak daha seksi bir Betül bekliyor izleyenleri. Daha ileri gitmem ama.. Lady Gaga değilim neticede. Ben de Betül Demir'im yani... Onu Lady Gaga olmaya çalışanlara bırakıyorum. Ben kendim olmak için çaba gösteriyorum. Geleceğin başka 'hiçbir şeyi' olmak istemiyorum.

- Sezen Aksu'dan hep güzel şarkılar alıyorsunuz. Torpilli misiniz?

Orada tamamen Sezen Aksu'nun genç bir müzisyene verdiği destek söz konusu. 90'lardan beri bunu yapıyor. 2000'li yıllara gelindiğinde de en çok desteği bana verdi diyebiliriz. Son zamanlarda bakıyorum en çok şarkısının olduğu tek albüm, benim albümüm. O yüzden kendimi çok özel hissediyorum.

Madonna'nın şarkısını yorumladı

- Madonna'nın 'La Isla Bonita' şarkısını okumuşsunuz.

DJ Ahmet Portakal çok sevdiğim ve vizyonuna hayran olduğum bir arkadaşım. Bir gün 'Yurtdışından bir teklif aldım, tüm dünyada yayınlanacak bir remix yapmam istendi' dedi. Bizi eskiden hangi İngilizce şarkı etkilerdik diye düşündük. Aklımıza o şarkı geldi; yeniden yaptık. Şu anda 3 yabancı 3 Türk DJ tarafından cover'landı. Yakında tüm dünyada dijital platformda satışa sunulacak.

Görüntüde coğrafya öğretmeniyim ama ruhum serseri

- Aşk şarkılarını çok iyi yorumluyorsunuz. Aşkı nasıl yaşıyorsunuz?

Çok şiddetli. Benim karnımda kelebekler uçuşur. İçim titrer sürekli. Gözlerimin içi güler. Belli ederim kendimi. 'Betül aşık' derler yani.

- Şu anda o kelebekler uçuşuyor mu peki?

Tabii ki canım. Aşk olmadan hayat bir anlam ifade etmiyor benim için. Şaşırıyorum şu anda söylediklerime... Daha önce konuşsak bu kadar açılır mıydım bilmiyorum (gülüyor).

- Bu kişi iki klibinizi de çeken oyuncu Önder Açıkbaş mı?

Arkadaşız (gülüyor), sadece arkadaşız. Önder benim çok eğlendiğim, bir şeyler öğrendiğim ve paylaştığım arkadaşım. Her an her yerde birlikte görebilirsiniz.

- Didaktik bir havanız var dışarıdan bakıldığında. Çılgınlık yapmaz mısınız?

Öyle bir coğrafya öğretmeni havam var ama tam tersi çılgın bir insanımdır. Gecenin bir yarısı 'hadi kalkın dışarı çıkıp çığlık çığlığa dans edelim' hallerim vardır. En zevk aldığım şey karaoke yapmak. Seviyorum eğlenmeyi eğlendirmeyi.

- Magazinden uzaktınız şu anda bu yeni Betül Demir, magazine de sıcak bakıyor mu?

Evet, aynen şu an o durumdayım. Kendimi neden bu kadar kasmışım? Şimdi nereye gidersem 'buyurun çekin arkadaşlar' diyorum. Eskiden kamera görünce öcü görmüş gibi olurdum. Şimdi anladım ki magazinle müzik çok daha kolay gidiyor. Artık çekinmiyor ve rahat bir şekilde yaşıyorum.

İlgili Haberler

Röportajlar

EbRu Keskin (MusiQ) Röportajı: 'Benim ikinci bir alternatifim yok!'

EbRu MusiQ sahne adıyla bilinen Ebru Keskin 3 yıldır…

Elif Kaya Röportajı: "Benim müziğim Hande Yener'in müziğinden çok farklı!"

Yıllardır müzikle içiçe. Herkes onu Hande Yener'in Veliahtı…

Ayda Mosharraf Röportajı: Sesimle insanları duygulandırmak beni mutlu ediyor!

O Ses Türkiye ile sesini duyuran ve şarkılara muhteşem…

Yusuf Çim Röportajı: ''Stüdyo Mucizesi Değilim!''

Olsun Bi Kere single çalışmasıyla müzik dünyasına ilk…
Kendi Hürriyet Röportajı

Kendi Röportajı: ''Seksin satmadığı görülmedi!''

Kendi, yeni single’ı ‘Aşka İnanmaz’ için pembelerini…

Tuğba Yurt Röportajı: ''Sezen Aksu ile aynı sahnede şarkı söylemek isterim''

Türk pop müziğine geçtiğimiz günlerde sesi ve güzelliğiyle…

Betül Demir Röportajı: ''Aşk kadınıyım!''

Betül Demir, yeni single’ı “Helalleşemedik” ile kariyerinde…

Mehmet Erdem Röportajı: Dünyada bu kadar acı varken laylaylom şarkı söyleyemem

İlk albümüyle büyük çıkış yakalayan Mehmet Erdem, ‘Hiç…

Oğuzhan Koç Röportajı: Ne yapıyorum ben de bilmiyorum!

İzleyicilerin Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan tanıdığı…