Yaptığı cover çalışmasıyla 'Kolay degil' şarkısını yeniden seslendirerek yaz aylarını renklendiren şarkıcı Tuğba Özerk, son albüm çalışmasını ve Mazhar Can'la olan aşk hayatını LIFE okurları için anlattı.

Röportaj: Erçin DAĞ EYŞEN / Akşam

- Sevgilinizin tatil esnasında ayağınızı öpmesiyle yansıyan fotoğraflarınız gündeme bomba gibi düştü...

Hiç sormayın. İsteyerek olmadı hiç böyle bir şey. Plansız, ani oldu.

- Eminim ki kadınlar sizi kıskanmıştır...

İmrenmek diyelim. Güzel bir aşk yaşıyoruz. Duygu dolu, çok gerçek, çok hisli onun yansıması. Aslında bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Ama siz sorduğunuz için cevaplıyorum. Allah herkese böyle saf, temiz ve birbirlerini anlayabilecekleri bir aşk nasip etsin.

- Sizi ikinci kez nikah masasında görebilecek miyiz?

Niyet var inşallah sonu da iyi olur. Biz Mazhar'la hayatımızı birleştirme niyetinde yola çıktık. Bu pat diye hemen olabilecek bir şey de değil. Zaten acelemizde yok. İkimizde bekarız, hayatımızdan da memnunuz. Her şey çok güzel gidiyor. Ailelerimiz de çocukluktan itibaren tanışıyor. Aynı mahallede büyümüş çocuklarız biz. Aynı sokaklarda gezmiş aynı yerlerde oyun oynamış çocuklarız. Düşünsenize yıllar sonra tekrardan karşılaşıp birbirimize aşık olduk. Bizimki, çok tatlı ve romantik bir hikaye.

- Sizin hikayenizden romantik bir film çıkar gibi gözüküyor...

Evet, çokta güzel senaryo olur. Belki hikayesini yazabilirim ama senaryo konusunda tabii ki yeteneğim yok.  Ama şarkı sözü yazdığım için düz yazı yazma yeteneğim var. Film gibi bir aşk hikayesi aslında. Umarım sonu da mutlu sonla sona erer.


ŞARKILAR BİRİKİNCE ALBÜM YAPIYORUM

- Yeni albümünüze gelecek olursak, nasıl bir single çalışması oldu?

Tek parçalık bir sıngle. Albüm önçesi bir duyuru gibi diyelim. Kaya Müzik'e transfer oldum. Şirketimle yapmış olduğumuz toplantılar neticesinde bir sıngle yapmaya karar verdik. Bir birleşimi duyurmak açısından albüm yapmayı beklemedik. O yüzden Sezen Aksu ve Onno Tunç'un kızları sağolsunlar 'Kolay Değil' parçasını çok söylemek istiyordum. Böyle bir cover parçayla yazı aslında renklendirmek istedim. Onlar da parçayı benimle paylaştılar. Aranjesini ise Erhan Bayrak yaptı. Sonuçlardan çok memnunum.

KENARDA ÇOK ŞARKIM VAR

- Ne zamana kadar albüm yapmayı düşünüyor sunuz?

Aslında gönül çok yapmak istiyor. Üreten insanlar için de çok zor. Aynı zamanda söz yazarı ve besteciyim. Şarkılar birikince albüm yapıyorum. Kenarda çok şarkım var. Sırada albüm çalışmam var. Belki ondan önce yine tek bir şarkıyla çıkabilirim. Henüz belli değil. Aslında insanlara sıcak sıcak birer şarkı vermek de artık tutulan bir şey oldu. TTNet ve dijital platformlarda çok cüzi rakamlara bir sürü şarkı satın alabiliyorsunuz.

- Albümlerin satışlarını düşük olduğu bir dönemde şarkıların dijital platformlarda indirilip dinlenebilmesi daha mı çok kazanç sağlıyor?

Dijital satışı çok fazla olan bir sanatçıyım. 'Gidesim Geldi'yle 1 buçuk milyon şarkı sattık. Benim parçalarım tek tek de satıyor, albüm halinde de. Fiziki satışımda var. Fakat onun da satışları 100 binlere düştü. Fakat dijital satışı kuvvetli bir sanatçı olduğum için benim açımdan hiçbir şey yer teşkil etmiyor.

Tek şarkılık sıngle, albüm yapsam da insanlar içinden tek ya da albüm halinde alabiliyor.


İŞİME AŞIĞIM

- Müzikten çok sıkılıp bunaldığınız anlar oldu mu?

İşime karşı hiçbir zaman sıkılıp bunalmadım. İşime aşık bir insanım. Müzik benim nefes alışım ve müzikle doğdum gibi. Çok küçükken başladım hiçbir zaman müziği bırakmayı düşünmedim ama etrafımdaki yanlış insanları bırakmayı düşünüp bıraktığım oldu. Kimilerini üzüle kırıla yolun diğer kenarında bıraktım.


TALK- SHOW YILDIZI NEDEN OLMAYAYIM

- Sahne çalışmalarınız olacak mı?

Olacak tabii ki. Önümüzde bayram var. Bir ay sonrası belli olan konser programlarım var. Mesela 1 Eylül Samsun ve 3 Eylül Amsterdam'da sahnem olacak. Belki televizyon projeleri olabilir.

- Televizyon projesi derken; biraz açar mısınız?

Yapımcı arkadaşlarım var. Sohbet ederken bir şeyler görüştük, teklifler var. Olursa da müzikli ve sohbetli tarzda olur. Televizyonda olmayı seviyorum.


EGOLARIM YOKTUR

- Hep bir kadın talk-show yıldızımızın olmadığından şikayet edilir.

Kesinlikle yapabileceğimi düşünüyorum. Keyifli sohbet edeceğime de inanıyorum. Şarkıları canlı canlı yorumlayacağım. Neden olmasın ki... Partnerli de olabilir ya da olmayabilir. Her şeye açık bir insanım. İlla ben ben diyen egoları olan bir insan değilim. Sunulan formatlara bağlı tabi? ki.


MAZHAR'A ŞARKI YAZIYORUM!

- Sevgilinize şarkı yazdınız mı?

Mazhar'a şarkı yazıyorum. Ben her şeye yazıyorum ve ona yazmamam imkansız olur. Tabii ki ilerleyen albümlere bakarsınız çıkartırsınız sonuçlarını.


ÖN YARGILARIM OLMADI

- Sanatçı dostunuz çok fazla var mı?

Çok fazla yok ama tabii ki de arkadaşlarım var. Ve bunları da siz çok iyi biliyorsunuz. Hiçbir zaman sanatçıdan dost olur olmaz şeklinde önyargılarım olmadı. Ben insana bağlı yaşayan bir insanım. Mesleği ne olursa olsun.

PopTakiP

www.facebook.com/PopTakiPfan

www.twitter.com/PopTakiP

İlgili Haberler

Röportajlar

EbRu Keskin (MusiQ) Röportajı: 'Benim ikinci bir alternatifim yok!'

EbRu MusiQ sahne adıyla bilinen Ebru Keskin 3 yıldır…

Elif Kaya Röportajı: "Benim müziğim Hande Yener'in müziğinden çok farklı!"

Yıllardır müzikle içiçe. Herkes onu Hande Yener'in Veliahtı…

Ayda Mosharraf Röportajı: Sesimle insanları duygulandırmak beni mutlu ediyor!

O Ses Türkiye ile sesini duyuran ve şarkılara muhteşem…

Yusuf Çim Röportajı: ''Stüdyo Mucizesi Değilim!''

Olsun Bi Kere single çalışmasıyla müzik dünyasına ilk…
Kendi Hürriyet Röportajı

Kendi Röportajı: ''Seksin satmadığı görülmedi!''

Kendi, yeni single’ı ‘Aşka İnanmaz’ için pembelerini…

Tuğba Yurt Röportajı: ''Sezen Aksu ile aynı sahnede şarkı söylemek isterim''

Türk pop müziğine geçtiğimiz günlerde sesi ve güzelliğiyle…

Betül Demir Röportajı: ''Aşk kadınıyım!''

Betül Demir, yeni single’ı “Helalleşemedik” ile kariyerinde…

Mehmet Erdem Röportajı: Dünyada bu kadar acı varken laylaylom şarkı söyleyemem

İlk albümüyle büyük çıkış yakalayan Mehmet Erdem, ‘Hiç…

Oğuzhan Koç Röportajı: Ne yapıyorum ben de bilmiyorum!

İzleyicilerin Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan tanıdığı…