Radyolarda uzun bir  süre Bu Ne Ya şarkısıyla herkesin sesine aşina olduğu ve Mahşer şarkısıyla dikkatleri iyice üzerine çeken Ece Seçkin, PopTakiP'in sorularını yanıtladı!

Röportaj: Gökhan AVŞAR / PopTakiP

Öncelikle Doğulu ekibiyle çalışmak nasıl bir duygu? Bu projenin başlangıcını biraz anlatır mısınız?

Doğulu ailesi ile çalışmak benim en büyük şansım aslında.Benim en büyük hayalimdi zaten. Ozan Doğulu ile yollarımız bir şekilde kesişti kendisine şarkı söyledim ve albüm yapma kararı aldık.  Sevgili Ozan Doğulu çok iyi bir isim her yeni gün kendisinden çok şey öğreniyorum. Yollarımız kesiştiği için ve Doğulu ailesine katıldığım için çok şanslıyım.

İlk şarkı ''Bu Ne Ya'' daha sonra ''Mahşer'' şarkısına klip çekerek büyük bir çıkış yakaladınız. Bu başarınızı neye borçlusunuz?

Bu başarı ekip çalışması sonucunda gerçekleşen bir başarı oldu. Çok iyi bir ekiple çalışıyoruz. Bu Ne Ya şarkısının klibi çok ses getirdi ve Türkiye standartları üzerinde bir klip oldu. Klip Murad Küçük imzası taşıyor. 80 kişilik bir cast bize eşlik etti bu klipte. Klibin tüm stylingini Umut Eker üstlendi. Mahşer klibi de yine Murad Küçük tarafından çekilmiş bir klip. Her iki klip için de aldığımız yorumlardan gayet mutluyuz güzel bir çalışma oldu.

Gelecekte ''Ece Seçkin'' hedefleri nelerdir?

Ece Seçkin aynı zamanda bir hukuk fakültesi öğrencisi. Hedeflerim arasında da eğitimimi tamamlamak var. Eğitimi tamamladıktan sonra Hukuk alanında bir şey yapar mıyım bilmiyorum ama Müzisyen kimliğimden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimden eminim. Gelecekteki 5 sene içerisinde müzisyen kimliğimde ilerleme kaydedip pop müziğin anılan isimlerinin başında gelmeyi çok isterim.

İdolünüz var mı?

Her genç isim gibi benim de örnek aldığım isimler oldu. İdol olarak gördüğüm isimler ise Celine Dion, Christina Aguliera ve Lara Fabian yer alıyor.

Türkiye Müzik Ödüllerinde ''En İyi Çıkış Yapan Sanatçı'' adayı oldunuz fakat ödülü Mehmet Erdem aldı. Başta aday olduğunuz bu kategori olmak üzere genel olarak dağıtılan ödüllerin adaletli olduğunu düşünüyor musunuz?

Albüm çıkalı çok uzun bir süre geçmemesine rağmen en iyi çıkış yapan sanatçı kategorisinde ilk 5 adaydan biri olmak bile aslında benim için çok önemli. Bu bizim doğru yolda emin adımlarla ilerlediğimizi de gösteriyor aslında. Mehmet Erdem ödülü bence de hak etti.

En çok çalışmak istediğiniz sanatçı ya da kişiler kimler?

Ben küçüklüğümden beri ciddi bir Kenan Doğulu fanıyım aslında. Hiçbir konserini kaçırmam kendisini sürekli takip ederdim. Şuan da Doğulu ailesiyle çalışıyorum bu şekilde bir hayalimi gerçekleştirdim. Kenan Doğulu ile beraber bir şarkıda düet yapma hayalim var. Bu hayalimi de bir gün gerçekleştirmeyi çok istiyorum tabi ki.

Ece Seçkin'in bir günü nasıl geçiyor?

Bu ara ciddi bir yoğunluk içerisindeyiz. Konserler ve bir takım projelerimiz var. Bunlar için sürekli bir koşturma halindeyim. Kıyafet provaları, koreografi çalışmaları ve toplantılarla şuan da kendime çok fazla zaman ayıramıyorum. Ama kendime zaman ayırdığımda mutlaka ailemle zaman geçiriyorum, evimizde köpeklerimiz var onlarla ilgileniyorum, söz yazma denemelerim var buna yoğunlaşıyorum ve spor yapıyorum.

Yakınlar da yeni bir klip ya da yaz için yeni bir single projesi var mı?

Projelerimiz var şuan da değerlendirdiğimiz. Sürpriz şeyler çıkabilir. :)

Hayata karşı kurallarınız var mı? Akışına göre mi yaşarsınız?

Hayata karşı genelde kuralları olan bir insanım. Kurallar doğrultusunda yaşamak bana kendimi daha iyi ve temkinli hissettiriyor.

Olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Ailem, sevdiklerim, köpeklerim.

Yakınlarda bir etkinlik var mı? Konser veya imza günü?

Evet var. Antalya, Bodrum, İstanbul konserleri var şuanda...

Hayranlarınız size nerelerden ulaşabilir?

Fanlarla genelde iletişim halindeyiz aslında, sağ olsunlar yakından takip ediyorlar ilgileri beni çok memnun ve motive ediyor. Twitter üzerinden @EceSeckinCom, Facebook Ece Seçkin bir de www.eceseckin.com adresinden ulaşabilirler.

İlgili Haberler

Röportajlar

EbRu Keskin (MusiQ) Röportajı: 'Benim ikinci bir alternatifim yok!'

EbRu MusiQ sahne adıyla bilinen Ebru Keskin 3 yıldır…

Elif Kaya Röportajı: "Benim müziğim Hande Yener'in müziğinden çok farklı!"

Yıllardır müzikle içiçe. Herkes onu Hande Yener'in Veliahtı…

Ayda Mosharraf Röportajı: Sesimle insanları duygulandırmak beni mutlu ediyor!

O Ses Türkiye ile sesini duyuran ve şarkılara muhteşem…

Yusuf Çim Röportajı: ''Stüdyo Mucizesi Değilim!''

Olsun Bi Kere single çalışmasıyla müzik dünyasına ilk…
Kendi Hürriyet Röportajı

Kendi Röportajı: ''Seksin satmadığı görülmedi!''

Kendi, yeni single’ı ‘Aşka İnanmaz’ için pembelerini…

Tuğba Yurt Röportajı: ''Sezen Aksu ile aynı sahnede şarkı söylemek isterim''

Türk pop müziğine geçtiğimiz günlerde sesi ve güzelliğiyle…

Betül Demir Röportajı: ''Aşk kadınıyım!''

Betül Demir, yeni single’ı “Helalleşemedik” ile kariyerinde…

Mehmet Erdem Röportajı: Dünyada bu kadar acı varken laylaylom şarkı söyleyemem

İlk albümüyle büyük çıkış yakalayan Mehmet Erdem, ‘Hiç…

Oğuzhan Koç Röportajı: Ne yapıyorum ben de bilmiyorum!

İzleyicilerin Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan tanıdığı…