Türk Pop müziğinin yeni isimlerinden Emircan, PopTakiP'in sorularını yanıtladı.

 
 
Röportaj: Gökhan AVŞAR / PopTakiP
 
Emircan kimdir bize kendinizden biraz bahseder misiniz?
 
Makedon göçmeni bir baba ve Ispartalı bir annenin üçüncü çocuğuyum... Çok küçük yaşlardan beri müziğin peşini bırakmayan biraz haşarı biraz duygusal bir sahne adamıyım…
 
Müzik ile tanışmanız nasıl oldu?
 
İlk sahne deneyimim 10 yaşında ama o yıl sahneye ilk olarak bir tiyatro oyunuyla çıkmıştım. Ertesi yıl ise müziğe geçişim oyundaki bir müzik eserine eşlik edişimle gelişti ve sonrasında aslında sahnede olma amacımın müzik olduğuna kanaat getirdim. Şarkı söylemek bambaşka bir sihir oldu benim için.
 
Peki, biraz “Yanıma Yaklaşma” single oluşumundan bahseder misiniz?
 
Hep söylediğim gibi repertuar aşaması biraz uzun sürdü. Başlarda maxi single olarak düşünmüştük projeyi daha sonra bi karar değişikliği ile single çıkış yaptık. 
 
Sevgili Mert DÖRTER 'e eser aradığımı söylediğimde hiç çekinmeden tüm hazırdaki şarkılarını benimle paylaştı, yüreğine sağlık. “Yanıma Yaklaşma” ilk dinlediğim anda kesinlikle enerjisine çok güvendiğim bir şarkı oldu. Tabi tek başıma verdiğim bi karar değil, sevgili yapımcım Ümit AKINCI da ilk anda bayıldı esere. Ve böylelikle “Yanıma Yaklaşma” üzerinde yoğunlaştık. Sevgili Okan AKI da muhteşem bir aranjeyle taçlandırdı eseri. Bir de üzerine büyük usta Kemal BAŞBUĞ ile bir klip çekmek nasip oldu. Bu işe gönül verdiğim anlardan beri hayalimde olanlar gerçekleşti... 
 
Albümde size kimler yol gösterici oldu?
 
Çok şanslıyım bu konuda gerçekten. Çünkü Mert DÖRTER ve Okan AKI ilk adımlarda bana güvenerek gerçekten yanımda durdular her kararda her aşamada. Yönetmenim Kemal BAŞBUĞ'dan alınan tüyoların da çok büyük payı var. O da çok inandı ve tam destekle projenin üzerine yürüdü. Her kula nasip olmaz böyle bir ekip ile çalışmak çok mutluyum.
 
 
“Yanıma Yaklaşma”dan sonra bir albüm çalışması gelecek mi?
 
Evet nasipse çok kısa bir zaman sonra yine bir maxi single ile dinleyenlerimize ulaşacağız.
 
Kendi yazdığınız besteler var mı? Bunlara da yeni albüm çalışmalarında yer verecek misiniz?
 
Şarkı sözü çalışmalarım var. Belki bir sonrakinde sürpriz yapabilirim sevenlerime...
 
Zorlu bir piyasaya girdiğiniz şu dönemde hedefiniz neresi?
 
Ben samimiyetin sizi hayalinizden daha ötelere götüreceğine inananlardanım... Yüreğimde ne varsa tamamıyla dışa yansıtırım. Dinleyenler de gerçekten bu samimiyeti çok rahat seçebiliyorlar. Yıllardır sahnedeki tecrübemden bunu öğrendim. Başarınız samimiyetinizle doğru orantılı. Hedefim elbette var ama nasip diyelim.
 
Ankara’da yaşıyorsunuz bildiğimiz kadarıyla peki bunun albüm ve müzik çalışmalarınıza olumsuz etkileri olmadı mı? Çünkü müzik sektöründeki büyük şirketlerin çoğu İstanbul’da…
 
Ramazan öncesi ve süresince çalışmalarımız devam etti. Doğma büyüme istanbullu olduğum için yabancı gelmeyen bir şehir. Uzaklığı çok umursamıyor insan öyle bir heyecan ve azimle hareket edince yollar inanın çok çabuk bitiyor. Şirketlere gelince, yapımcım Ankara'da. Dolayısıyla çok fazla sorun yaşamadım açıkçası. Tabi bir süre sonra tekrar doğup büyüdüğüm şehire döneceğim. İstanbul'u çok seviyorum.
 
Şu an sahne aldığınız bir yer var mı?
 
Hafta sonları Ankara sahnemiz devam ediyor. 93 yılından beri hizmet veren GİTANE'S Bar sahnesindeyim Cuma ve Cumartesi geceleri...
 
 
Türk pop müziğinin durumunu nasıl buluyorsunuz?
 
Hep söylüyorum bana göre (ya çok duygusal yıllarımıza denk geldiği için mi bilmiyorum)  90 lı yıllara göre sanki biraz daha yüzeysel her şey. Şarkı sözlerine ve müziğe de yansıdı tüm bu gelişmeler. Elbette hala çok güzel şarkılar yazılıyor ama ben o yılların lezzetini özlüyorum. Akustik müzik rafa kalkmak üzere sanki.  Her şey elektronikleşti artık şarkılarda Türk enstrümanı kullanamaz olduk. 
 
Son günlerde müzik sektöründe Müyap’ın sahte tıklanması gündeme geldi. Yaklaşık 262 milyon sahte tıklama gerçekleşmiş. Bu konuda bir sanatçı olarak ne düşünüyorsunuz?
 
Ben çok yeni camianın içindeyim biliyorsunuz. Ama kulağıma gelenler herkesin de malumu olan şeyler. Üzülüyor olmak işe yarar mı bilmiyorum. Ben kendi adıma şöyle söyleyeyim; hakkım olmayan hiçbir şeyi istemem. Hele ki içinde başka insanların hakları varsa asla. Dilerim herkes hak ettiğini almayı öğrenir.
 
En çok kimleri dinliyorsunuz?
 
Funda Arar'ın müziğini çok seviyorum.. Şarkı yazdırır insana o derece etkili bir okuması var. Sevgili Aşkın Nur Yengi'yi kendimi bildim bileli dinlerim. “Sevgiliye” albümü ezberimdedir hala. Çok duru ve rahatlatan bir ses. Gülşen'i çok beğeniyorum, şarkılarını ve yine yorumcu olarak.
 
Sizi merak edenler ve hayranlarınız nereden takip edebilir?
 
emircanguray.com,  facebookofficial -  twitterofficial- Google plus - İnstagram - aynı isim ile ulaşabilir sevenler bana...
 
Peki son olarak sizi takip eden ve dinleyenlere ne söylemek istersiniz?
 
Fazla bekletmeden yeni sürprizlerim olacak, onlara daha da çok sevdireceğim kendimi bunun sözünü verebilirim. Elimden gelenin en iyisini onlar için çabalayarak sunacağım...
 

İlgili Haberler

Röportajlar

EbRu Keskin (MusiQ) Röportajı: 'Benim ikinci bir alternatifim yok!'

EbRu MusiQ sahne adıyla bilinen Ebru Keskin 3 yıldır…

Elif Kaya Röportajı: "Benim müziğim Hande Yener'in müziğinden çok farklı!"

Yıllardır müzikle içiçe. Herkes onu Hande Yener'in Veliahtı…

Ayda Mosharraf Röportajı: Sesimle insanları duygulandırmak beni mutlu ediyor!

O Ses Türkiye ile sesini duyuran ve şarkılara muhteşem…

Yusuf Çim Röportajı: ''Stüdyo Mucizesi Değilim!''

Olsun Bi Kere single çalışmasıyla müzik dünyasına ilk…
Kendi Hürriyet Röportajı

Kendi Röportajı: ''Seksin satmadığı görülmedi!''

Kendi, yeni single’ı ‘Aşka İnanmaz’ için pembelerini…

Tuğba Yurt Röportajı: ''Sezen Aksu ile aynı sahnede şarkı söylemek isterim''

Türk pop müziğine geçtiğimiz günlerde sesi ve güzelliğiyle…

Betül Demir Röportajı: ''Aşk kadınıyım!''

Betül Demir, yeni single’ı “Helalleşemedik” ile kariyerinde…

Mehmet Erdem Röportajı: Dünyada bu kadar acı varken laylaylom şarkı söyleyemem

İlk albümüyle büyük çıkış yakalayan Mehmet Erdem, ‘Hiç…

Oğuzhan Koç Röportajı: Ne yapıyorum ben de bilmiyorum!

İzleyicilerin Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan tanıdığı…